JAMPS En las redes sociales

Temel Fıkraları
Okunma 87236
Yorumlar 53
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Kurtulsun Bakalım

Temel'in küçük oğlu hayvanat bahçesinde koşarak babasının yanına gelmiş:
- Koş baba, anami kocaman bir goril kapti!..
Temel gayet sakin cevap vermiş:
- Eyi, eyi. Bundan sonrasi gorilin problemi. Kurtulsun bakalum kurtulabiliyisa.
Teşekkür Edenler:
Temel`in Aşk Şiiri

Temel bir kıza aşık olur, aşkından da şu şiiri yazar:

Sabahları yemek yiyemiyrum; çünkü seni düşuniyrum,
Öğlenleri yemek yiyemiyrum; çünkü seni düşuniyrum,
Akşamları yemek yiyemiyrum; çünkü seni düşuniyrum,
Geceleri uyuyamıyrum;
Çünkü açum da!..
Teşekkür Edenler:
Pilot Temel

Pilot Temel telsize var gücüyle bağırıyordu:
- "Ula, sağ motor bozuldu. Düşeyrum, düşeyrum. Meydey düşeyrum. Kule düşeyrum."
Kule hemen cevapladı :
- "Mesaj anlaşıldı. Yerinizi bildirin, yerinizi bildirin."
Temel gayet ciddi :
-"Pilot kabini, öndeki sol koltuk, pilot kabini, öndeki sol koltuk."
Teşekkür Edenler:
Polis Temel

Ula Temel, senden polis olmaz. Nasıl kaçırdın elindeki azılı hırsızı!
-Sormayin komiser bey. Bir anluk dalginluğum sebep oldu. Üstünde "girmek yasaktir" tabelasi bulunan bi yere girdi, arkasindan gidemedum!
Teşekkür Edenler:
Temel Konser`de

Temel ile Dursun Londra'da gezinirken bakmışlar ki ahali haldır huldur bir yere gidiyor.
Sormuşlar.
U2'nin konseri varmış.
Bizimkiler, " Gidelum, biz da görelum " deyip soluğu stadyumda almışlar.
Konser başlamış.
Millet coşkuyla şarkılara eşlik ediyor.
Bizimkiler de eğlenir gibi yapıyor.
Solistleri Bono birden müziği durdurup iki elini birbirine vurarak şaklatmış.
Herkes şaşkın.
İki üç saniye sonra bir daha şaklatmış.
Bir daha.
Sonra,"Niye böyle yapıyorum biliyor musunuz?" diye kalabalığa sormuş.
On binlerce kişiden çıt yok.
Bono, sorusunu kendisi cevaplandırmış.
"Afrika açlık çekiyor. Ben elimi her çırptığımda oralarda bir çocuk ölüyor."
Refah toplumunun bireyleri bu gerçeğin böyle ifade edilmesinden şaşkın, şoklanmış gibi soliste bakarken gerilerden Temel'in sesi yükselmiş,
"Kafasına odun goduğumun evladi, Sen da eluni çırpma o zaman."
Teşekkür Edenler:
Temel ile Amerikalı

Temel İstanbul'da vapur turları düzenleyen bir denizcidir. Bir gün Amerikalının birisi gelir temelden boğazı gezdirmesini ister, Temel'de kabul eder.

Boğaz turu yaparlarken Amerikalı bir yalı gorür ve Temel'e, 'Türkler bu yalıyı kaç yılda yapmışlardır.', diye sorar. Temel atar 5 yıl diye cevap verir. Sonra Amerikalı yine bir yalı görür. Sorar Temel'e "Türkler bunu ne kadar zamanda yaptı" der. Temel bu defa daha uyanık bir cevap verir 2 yıl der. Amerikalı lafın altında kalır mı. Bizde 1 yılda yaparlardı diye cevap verir. Temel kızar sonra boğaz köprüsünün altına gelirler Temel'e döner Amerikalı ve sorar. "Temel bu köprüyü Türkler ne kadar zamanda yaptılar ?"Temel bakar hayretler icerisinde cevap verir "Aaaaa dün akşam bu burda yoktu yaa!" der.
Teşekkür Edenler:
Temel ve Mor Göz

Adamın biri bir otelin onuncu katından oda istemiş. Resepsiyon görevlisi o katta boş olan bir oda olduğunu ama odada mor göz adında bir hayalet olduğunu söylemiş. Adam birşey olmaz demiş. Odasına çıkmış, banyosunu yapıp televizyon karşısına geçmiş. Birden bir ses duymuş;
- Beeeenn mooooooorr göööööözzz!
Adam korkudan pencereden aşağı atlamış.

Bir zaman sonra Temel gelmiş. O da onuncu kattan oda istemiş. Resepsiyon görevlisi yine o odada mor göz var demiş. Temel, bana bişe olmaz demiş. Temel de yine banyosunu yapıp televizyon karşısına geçmiş. Sonra o da aynı sesi duymuş. Temel ise istifi bozmadan;
- Gelirsem öteki gözünü de ben patlaturum demiş.
Teşekkür Edenler:
Yüzme Yarışı

İstanbul'da özürlüler için açılan bir olimpiyat salonunda, yüzme yarışları yapılmaktadır. Yüzücüler yerlerini alırlar. 1. Kulvarda bacağından sakat bir yüzücü, 2. Kulvarda kolundan sakat biri vs vs. 10. kulvarda ise Temeli getirirler, Temel sırf "Kafa" dan oluşmakta:

Sonra yarışma başlamış tüm sporcular kulvara çıkmışlar, bizim temelin kafasını da koymuşlar kulvara. Start verilmiş tüm sporcular havuza atlamış. Neyse oradan biri de temelin kafayı sallamış havuza. Herkes bitişe doğru giderken bizim temelin kafa dibe doğru gidiyormuş. Yarışma bitmiş görevliler temelin kafayı çıkartmışlar "hani 1. olacaktın" demişler.

Temel "Ya hiç sormayın, olacaktım ama kulağıma kramp girdi" demiş.
Teşekkür Edenler:
Şaka daa !
Bir gün Temel balığa çıkar. İyi bir avdan sonra bir tekne balık tutar. Birden hava patlar ve çok büyük bir fırtına çıkar.

Temel dua etmeye başlar. Allah'ım beni bu fırtınadan kurtarırsan bütün bu balıkları fakirlere dağıtacağım der içinden.

Hava bir zaman sonra düzelir. Temel evine dönmeye başlar. Bir taraftan da balıklara bakar ve içinden bu balıklar fazla yarısını dağıtsam olur der. Biraz daha sonra balıklara tekrar bakar ve bu balıkların yarısı da çok fazla, ben bunların çeyreğini dağıtsam olur der.

Biraz daha zaman geçer Temel tekrar balıklara bakar. Tam o sırada hava tekrar bozulur. Temel kafasını gökyüzüne diker ve şöyle der:

-Haçen sende şakadan heç anlamiyesun
Teşekkür Edenler:
Kim Öptü
Bir Yüzbaşı ile emir eri Temel bir trende yolculuk ediyorlar. Aynı kompartmanda çok alımlı bir kız ile annesi de var. Başka kimse yok. Bu iki grup birbirlerini tanımasa da yolculuk sırasında tanışırız diye çok yakın oturmuşlar. Derken tren bir tünele giriyor, ortalık kararıyor. Bir öpücük sesi ve ardından -şırraaak- çok şiddetli bir tokat sesi duyuluyor. Tren tünelden çıkıyor. Herkes şaşkın ne oldu diye birbirine bakıyor.
Genç kız düşünüyor; (Benim yerime annemi öperlerse, işte böyle tokatı yerler..)
Kızın annesi düşünüyor; (Helal benim kıza, öpüldü ama hemen tokatı yapıştırdı..)
Yüzbaşı düşünüyor; (Ulan Temel kızı öptü, tokatı ben yedim...)
Temel gülümsüyor; (İntikamımı aldım daa. Havaya bir öpücük yüzbaşıya bir tokat!)
Teşekkür Edenler:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi