ERDOĞMUŞ KÖYÜ

Mehmet Emin CANTÜRK' den Açık Mektup


        Değerli abimiz Sayın Mehmet Emin CANTÜRK sağ olsun bana açık mektup yazmış. Mektubu geçtiğimiz günlerde geçmişte kendisinin Şube Müdürü olarak görev yaptığı benim ise şu an görev yaptığım Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyareti sırasında takdim etti. Bu mektupta ErdoğmuşNet websitesi ve benim sitedeki çalışmalarım hakkındaki görüş, düşünce ve değerlendirmelerini dile getirmiş Allah razı olsun kendisinden. Böyle bir mektup almak beni ziyadesiyle sevindirdi. Websitemizi takip edenlerden dost meclislerinde sohbet ederken zaman zaman sözlü olarak çalışmalarım hakkında görüş, düşünce ve değerlendirme yapanlar oluyordu ama ilk defa yazılı olarak dile getiren Mehmet Emin abimiz oldu. Ne yalan söyleyeyim bu mektup köyümüz ile ilgili yapmış olduğum çalışmalarda gün geçtikçe kaybetmekte olduğum çalışma şevkini yeniden canlandırdı.
       Saygıdeğer Mehmet Emin abimize teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.
Göndermiş olduğu mektubu kendi rızasını da alarak buradan paylaşıyorum.
İşte O Mektup;
 
Sevgili; Kasım AKTÜRK
        Türk Bayrağı, Erdoğmuş Köyü yazısı ve Göktürk Göçerlerinin Yurdu ifadesi ile çok isabetli sembolle köyümüzün websitesinin kurulması ve işlerlik, güncelleme, veri girişleri ile hayat vermenizi beğeniyor ve takdir ediyorum. Seninle beraber emeği geçen diğer köylülerime de sevgilerimi sunarım. Bu konuda benim gibi düşünen gurbette bulunan pek çok arkadaşımızın olduğunu biliyorum. Bizlerin ihmal ettiği bu kutsal görevi yapıyorsunuz çok teşekkür ediyorum.
Köyümüzle ilgili tarımsal zenginliklerimiz ve Pazar payı konusundaki bilgilendirmeniz kısa ve öz olarak ortaya konmuş. Tabi ki ürünlerimizin kalitesinin pazardaki diğerlerinden üstün olduğunun vurgulanması güzel. Daha güzeli Pazar havasını bizzat teneffüs etmek, yaşamaktır.
Ancak;
      Resmen Köy Olduk yazını, üzüntü, kırgınlık ve kızgınlık duyguları içinde okudum. Kasabamızın köy olma safhasında kıs kıs gülen, delikanlıca Erdoğmuş’ lu gibi durmayıp, gerek Gedizli muarızlarımızla (Karşı koyan, Karşı çıkan) gizli gizli entrika çeviren, gerekse yakın köylerle sinsice kumpas kurup belden aşağı vuran ufuksuzlara yazıklar olsun. Toplumun yükselmesi yerine aşağı çeken, ümitsizlik yayan, karamsarlık ifade eden bir kısım insanlar Erdoğmuş’ un yarınlarında gençlerin önünü kapatarak kendi vicdanlarında hesap vermelidir. Ben; Erdoğmuş’ u küme düşürme olarak gördüğüm bu hareketi lanetliyorum. Yarınların aydınlıklara ve güzelliklere yol vermesi ümidimi muhafaza ediyorum. İnancımızda ümitsizlik haramdır. Sevgilerin tavan yaptığı, ufukların nurlandığı, ilmin ve samimiyetin aydınlattığı yeni ufuklar, kutlu göçer çocuklarının yolu olacaktır. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. Yeter ki Hulusi Kalple istensin.
Selam ve sevgiler; Erdoğmuş’ a, toprağına, taşına, gülüne gülistanına ….
Mehmet Emin CANTÜRK
Okunma 4333 kez Son Düzenlenme Cuma, 02 Şubat 2018 07:45
Top